Присвоєння звання «Мати-героїня»

Присвоєння звання «Мати-героїня» -   здійснюєтья жінкам,   які   народили  та  виховали  до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей,  у  тому  числі  дітей, усиновлених  у  встановленому  законодавством порядку,  враховуючи вагомий особистий внесок у  виховання  дітей  у  сім'ї,  створення сприятливих  умов для здобуття дітьми освіти,  розвитку їх творчих здібностей,  формування  високих  духовних  і  моральних  якостей.

Клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», що
порушуються  органами  місцевого  самоврядування  згідно із заявою
жінки,  яка  претендує  на  присвоєння  такого  почесного  звання,
розглядаються  відповідними  місцевими  державними адміністраціями
протягом  місяця  з  дати  надходження  такої  заяви.  {  Пункт 12
доповнено  абзацом  другим  згідно  з Указом Президента N 284/2016
( 284/2016 ) від 02.07.2016 }

Перелік документів для «Матері-героїні»

1. Ксерокопія паспорта багатодітної матері (1, 2, 10, 11 сторінки)

2.Ксерокопії свідоцтв про народження всіх дітей

3.Ксерокопії про здобуття дітьми освіти (атестат про освіту та диплом про закінчення навчального закладу)

4.Характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку), характеристики з місця роботи матері та кожної дитини (для тих, хто працює), характеристики з місця проживання матері та кожної дитини (для тих хто не навчається і не працює)

5.Довідка про відсутність судимості матері.

6.Довідки про відсутність судимості дітей, яким вже виповнилося 14 років

7.Довідки про наявність чи відсутність судимості дітей, які перебувають на обліку правопорушників та не досягли 18 років (подається на дітей, яким виповнилося 9 років)

Довідки дійсні 6 місяців!!!!!! Довідки повинні бути «ПОВНІ» (може видаватися ще скорочений варіант довідки)

8.Документи, що підтверджують встановлення інвалідності дітей (у разі потреби)

9.Ксерокопії свідоцтв про смерть дітей з вказаною причиною (у разі потреби). У разі відсутності таких даних у свідоцтвах про смерть подається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть (з вказаною причиною смерті) або ксерокопія лікарського свідоцтва про смерть (Форма 106/0, затверджена наказом МОЗ України від 08.08.2006 №545)

10.Документ, що підтверджує факт зміни прізвища, імені, по батькові дітей (у разі потреби)

11.У разі одруження дітей (доньки) та зміни прізвища надати копію свідоцтва про шлюб

12.Ксерокопія трудової книжки матері (до департаменту не подається, залишається в особовій справі)

13.Довідка, що підтверджує участь дітей у антитерористичній операції (у разі потреби)

14.Подання (клопотання) про висунення кандидатури на присвоєння почесного звання України та витяг засідання трудового колективу. Якщо особа працює проводиться гласно в трудових колективах за місцем роботи осіб, яких представляють до нагородження. Якщо особа не працює, клопотання порушують органи місцевого самоврядування

15.Нагородний лист, відповідно до форми, затвердженої рішенням Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України від 17.03.2003 у 4–ох екземплярах оригінал (обов’язково зазначати в якому році діти закінчили школу та зазначати повні адреси проживання дітей: назва населеного пункту, вулиця, номер будинку)

16.Довідка про склад сім’ї

17.Акт обстеження умов проживання багатодітної сім’ї

18. Згода на обробку персональних даних

19.Копії грамот, листів, свідоцтв, подяк, дипломів, які підтверджують внесок матері у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей (за бажанням матері)

20. Автобіографія матері (до департаменту не подається, залишається в особовій справі )

21. Рекомендуємо надавати інформацію зі служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Всі копії мають бути завірені