Пояснювальна за 9 місяців

Пояснювальна записка

про виконання сільського бюджету

за 9 місяців 2021 рік

За 9 місяців 2021 року надходження податків і зборів, інших обов’язкових платежів до загального та спеціального фондів сільського бюджету склали 14223,5 тис.грн. або 86,4 % до затвердженого плану на вказаний період з урахуванням змін

До загального фонду сільського бюджету надійшло власних і закріплених доходів у сумі 14033,2 тис.грн. або 86,0 % до затвердженого плану на вказаний період з урахуванням змін.

Трансферти з державного бюджету сільському бюджету за 9 місяців 2021 року склали 9721,5 тис.грн. або 39,7% від загальної суми дохідної частини. Освітньої субвенції отримано в сумі 8427,1 тис.грн.

Трансферти з місцевих бюджетів (обласний бюджет та бюджети громад) до загального фонду сільського бюджету склали 742,4 тис.грн. або 2,4% від загальної суми дохідної частини. Дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я отримано в сумі 357,0 тис.грн., субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 106,0 тис.грн., субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» -146,2 тис.грн., субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров»я – 133,2 тис.грн. Обсяг надходжень відповідних трансфертів складає 100 % до плану на 9 місяців.

До спеціального фонду сільського бюджету надійшло коштів у сумі 190,3 тис.грн. або 130,6 % до затвердженого плану з урахуванням змін.

Видаткова частина загального фонду сільського бюджету за 9 місяців 2021 року виконана в сумі 23422,7 тис.грн., при уточненому плані 38276,3,0 тис. грн., або на 61,2 %.

Значну частину становлять видатки на освіту – 61,4%, державне управління – 25,6 %.

Видатки на державне управління склали 6005,5 тис.грн. при уточненому плані на вказаний період 6919,4 тис.грн.

Видатки на освіту склали 14371,4 тис.грн., при уточненому плані 17976,5 тис.грн.

Видатки на охорону здоров’я для придбання медикаментів на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет становлять 122,8 тис.грн., при уточненому плані 143,2 тис.грн.,

На соціальний захист та соціальне забезпечення видатки склали в сумі 953,7 тис.грн. при уточненому плані 1178,6 тис.грн.

По галузі культура і мистецтво видатки становлять 1180,9 тис.грн., при уточненому плані 1457,0 тис.грн.

Протягом 9 місяців 2021 року на захищені видатки загального фонду спрямовано 21233,1 тис.грн., що складає 90,7% від обсягу видатків, у тому числі на заробітну плату – 19707,9 тис.грн. (84,1%), енергоносії – 975,7 тис.грн. (4,2 %), харчування – 304,5 тис.грн. (1,3%).

За звітний період забезпечено своєчасні розрахунки із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії і комунальні послуги.

Видатки по спеціальному фонду (бюджет розвитку) протягом 9 місяців 2021 року проведені на суму 13,0 тис.грн. придбання комп’ютерної техніки  для галузі освіти, 35,8 тис. грн. придбання насосу для водонапірної башти.

Відповідно до статті 49 Бюджетного кодексу України державна казначейська служба у Новоукраїнському районі здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів при наявності бюджетних зобов’язань для проведення платежу та при наявності бюджетних асигнувань.

Станом на 01 жовтня 2021 року кредиторська заборгованість по загальному  та спеціальному фонду відсутня.

Начальник фінансового відділу                                                Тетяна Бахмач