Яке передбачене обмеження максимального розміру допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану?

Дата: 24.05.2022 11:06

Частиною 5 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» розмір такого виду прожиткового мінімуму наразі (з 01.01.2022 по 30.06.2022 включно) встановлено величиною 2481 грн (відповідно 4-кратний розмір – 9924 грн).

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» (набрав чинності 07.05.2022) доповнено розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» пунктом 3-3. Цей пункт, зокрема, містить норму, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2022 становить 6500 грн.

Відповідно під час дії воєнного стану розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 9750 грн.